• Астана

Рајковиќ со Астана ја освои шампионската титула во Казахстан

Денеска и во третиот натпревар од финалната серијата триумфираше екипата на Астана совладувајќи го Атирау со убедливи 65:88. На тој начин екипата предводена од македонскиот тренер Емил Рајковиќ успеа да стигне до титулата во првенството на Казахстан. Астана успеа да го одбрани трофејот од минатата година, севкупно се закити со деветттата лигашка титула. Во победничките …

Рајковиќ со Астана ја освои шампионската титула во Казахстан Read More »