• апсење

Приведени четворица малолетници на Бит-пазар, ограбиле други деца

Синоќа околу 22.45 часот на подрачје на Бит Пазар од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишени од слобода се Е.Е.(18) и уште тројца 17-годишници, сите од Скопје, затоа што претходно на подрачје на Бит Пазар со употреба на физичка сила од двајца малолетници од Скопје одзеле пари и предмет, кој …

Приведени четворица малолетници на Бит-пазар, ограбиле други деца Read More »