• амбасада

Амбасадата на САД бара од Косово и Србија да се воздржат од еднострани дејствија

Амбасадата на Соединетите држави во Косово денеска ги повика Косово и Србија „да се воздржат и веднаш да ги намалат тензиите што произлегуваат од воведувањето на мерките за реципроцитет во сообраќајните таблички од страна на Косово“. соопшти амбасадата на САД преку социјалната мрежа Твитер. Портпаролот за надворешна политика на ЕУ, Петер Стано, на денешната прес …

Амбасадата на САД бара од Косово и Србија да се воздржат од еднострани дејствија Read More »