• Алексис Ципрас

Ципрас достави четврто пратеничко прашање до Мицотакис за скандалот со прислушувањата

Ново, четврто по ред пратеничко прашање до грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, поврзано со скандалот со прислушувањата достави лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас и овој пат прашува дали ќе бидат јавно објавени имињата на полицајците префрлени во Националната служба за разузнавање (ЕИП) за да ракуваат со софтверот „Предатор”. Ципрас во пратеничкото прашање се повикува на информациите …

Ципрас достави четврто пратеничко прашање до Мицотакис за скандалот со прислушувањата Read More »