• александар вучиќ

Фон дер Лајен ги пофали српските власти за реформите и порача дека ЕУ го поддржува европскиот пат на Србија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен во Долно Меѓурово крај Ниш го означија почетокот на работите за модернизација и рехабилитација на пругата Ниш-Брестовац, на меѓународниот железнички Коридор 10 и присуствуваа на потпишување на договорот помеѓу ЈП коридори на Србија и конзорциум STRABAG AG и STRABAG доо Белград …

Фон дер Лајен ги пофали српските власти за реформите и порача дека ЕУ го поддржува европскиот пат на Србија Read More »