• албанија

Брисел ги расчистува дилемите – Македонија и Албанија кон ЕУ „нераздвојни“!

Северна Македонија и Албанија да ги започнат преговорите за членство во ЕУ што е можно поскоро, по можност до крајот на годината, порача претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен вчера во Скопје, на заедничката прес-конференција со домаќинот, премиерот Зоран Заев. Европската Комисија, пак, ги расчисти дилемите и повтори дека двете земји нема да …

Брисел ги расчистува дилемите – Македонија и Албанија кон ЕУ „нераздвојни“! Read More »