• аба лига

Тргна АБА лигата со убедлив триумф на шампионот Црвена звезда

Кошаркарите на актуелниот шампион Црвена звезда, одбраната на титулата во АБА лигата ја започнаа со убедлива победа над Сплит од 97:61. Прашањето околу победникот не се поставуваше во ниту еден момент, „црвено-белите“ до убедливиот триумф над Сплит дојдоа влагодарение на одличната игра во одбраната и во нападот. 1Хрватскиот тим беше конкурентен само во првата четвртина …

Тргна АБА лигата со убедлив триумф на шампионот Црвена звезда Read More »