Суперкласико дефинитивно е откажано, а Меси е лут како рис: Тука бевме три дена, зошто не ни кажавте порано

Натпреварот од квалификациите за пласман на СП 2022 година помеѓу Бразил и Аргентина и дефинитивно е откажан откако бразилските здравствени власти предизвикаа хаос на теренот.   Por decisión del árbitro del partido, el encuentro organizado por FIFA entre Brasil y Argentina por las Eliminatorias para la Copa del Mundo queda suspendido. — CONMEBOL.com (@CONMEBOL) September … Продолжи со читање Суперкласико дефинитивно е откажано, а Меси е лут како рис: Тука бевме три дена, зошто не ни кажавте порано