Славчо Попоски ве советува: Здравјето пред сè, температурите се горе-долу, еве до кога!

Фото: Приватна архива

– Според моменталните анализи со кои располагаме, од среда доцна попладне и навечер нашата територија ќе биде зафатена од нов влажен воздушен бран од запад кој ќе услови нови врнежи од дожд како и пад на температурите на воздухот, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

Локално, и тоа особено во западните предели ќе има услови за нестабилност, проследена со локална појава на грмежи.

Според Попоски, локално врнежите ќе бидат и ПОИНТЕНЗИВНИ и се очекува да наврне ПОЗНАЧИТЕЛНО количество на воден талог.

Температурите до вторник ќе бидат…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот