Славчо Попоски прогнозира: Значителна промена на временската состојба кај нас!

Фото: Приватна архива

– Денес и утре времето во Македонија ќе се задржи сончево и релативно топло преку ден со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Наутро ќе биде релативно СТУДЕНО со минимални температури кој понекаде ќе се спуштат до околу 0 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 26 степени, вели метео прогнозерот Славчо Попоски.

ВО СКОПЈЕ И ОКОЛИНАТА ДЕНЕС И УТРЕ ЌЕ СЕ ЗАДРЖИ СОНЧЕВО ВРЕМЕ СО МАЛА ЛОКАЛНА ОБЛАЧНОСТ. ЌЕ ДУВА СЛАБ ДО УМЕРЕН ВЕТЕР ОД ЈУГОИСТОЧЕН ПРАВЕЦ, ДОДЕКА ТЕМПЕРАТУРАТА ЌЕ СЕ ИСКАЧИ ДО ОКОЛУ 24 СТЕПЕНИ.

Според Попоски од среда и тоа особено навечер и во текот на ноќта кон четврток следува ПОЗНАЧИТЕЛНА ПРОМЕНА на временската состојба кај нас

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот