„Си дозволив пороци, целосно се изгубив“: Тони Цетински зборува за пријателството со Тоше Проески и верата

Фото: Принтскрин / Facebook

Тони Цетински беше гостин на телевизијата „Лаудато“ каде зборуваше за неговото прифаќање и практикување на верата.

Пејачот рече дека неговата баба Марија, која била голем верник, тајно го крстила во два часот наутро.

„Тајно ме крсти во Новиград во времето на комунизмот. Имаше таков договор со свештеник. Отиде да ме крсти и јас сум благодарен за тоа. Беше ризично за тоа време, но не знам што ќе правел ако не ме крстеше“, рече тој. Тони, додаде дека баба Марија го научила да се моли.

Тој зборуваше и за своето пријателство со Тоше Проески, чија смрт страшно го погодила

„Научив многу од Тоше, иако сум многу постар од него. Тој не беше само човек, тој беше и повеќе од тоа“, рече Тони, додавајќи дека бил малку лут кога починал…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот