СЕХА: Вардар на Ф4 турнирот во Задар, за финале против Мешков Брест

Вардар1961 е последниот полуфиналист на Фајнал-фор турнирот во СЕХА Газпром лигата кој ќе се одржи во Задар (Хрватска) од 3-5 септември 2021 година. Денеска на реванш натпреварот од четвртфиналето македонскиот шампион загуби во Хрватска од ППД Загреб со резултат 25:22. Но, благодарение на победата од четири голови разлика (24:20) во Скопје, „црвено-црните“ го слават своето … Продолжи со читање СЕХА: Вардар на Ф4 турнирот во Задар, за финале против Мешков Брест