„Романтичарот“ Џан Јаман ги полуде обожавателките во Белград

фото: Инстаграм

Турскиот актер Џан Јаман  е добро познат на македонската публика од серијата „Романтичарот“, посебно е популарен кај понежниот пол. Иако серијата веќе не се емитува, неговите обожавателки не го забораваат. 

Сега тој објави видео и фотографија на својот инстаграм – профил со кои откри дека се наоѓа во Белград.

Јаман на својот официјален профил на Инстаграм објави видео од прошетката по улицата „Кнез Михајлова“.

Според објавеното видео, Џан ги изненади и купувачите во продавницата во која влезе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Can Yaman (@canyaman)

Видео на денот