Почина човекот кој беше прегазен од 20-годишникот утрово во Скопје

Полиција / Фото: МВР

Човекот, кој утрово беше прегазен на пешачки премин  на булеварот „Кочо Рацин“ почина, информираат официјално од МВР. Според нив сообраќајката ја предизвика 20-годишно момче од скопското село Батинци.

-Утрово во 10.30 часот било пријавено дека на бул.„Кочо Рацин“, патничко возило „опел корса“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(20) од с.Батинци, скопско, удрило во велосипед, управуван од Б.Љ.(54) од Скопје. По незгодата велосипедистот бил пренесен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, каде од страна на лекар била констатирана смрт. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје, информираат од МВР.

Видео на денот