Перо Антиќ се прости од Дуда Ивковиќ: Ти благодарам за сѐ

Смртта на еден од најдобрите тренери на сите времиња, Душан Дуда Ивковиќ го потресе кошаркарскиот свет, многумина за последен пат се простуваат од великанот на европската кошарка, а меѓу нив е и Перо Антиќ. Претседателот на кошаркарската федерација на Македонија (КФСМ) работеше заедно со Дуда во Олимпијакос и заедно во 2012 година триумфираа во Евролигата. … Продолжи со читање Перо Антиќ се прости од Дуда Ивковиќ: Ти благодарам за сѐ