Невиден скандал: Здравствените власти го прекинаа дербито помеѓу Бразил и Аргентина

Неверојатни сцени на најголемото репрезентативно фудбалско дерби помеѓу Бразил и Аргентина кои донесоа прекин на натпреварот. Здравствените власти на Бразил одредија карантин за четворица аргентински репрезентативци кои играат во англиската Премиер лига, и тие не требаше да настапат на вечерашниот квалификациски натпревар. BREAKING: Brazil vs Argentina has been suspended as the Brazilian Health Authorities have … Продолжи со читање Невиден скандал: Здравствените власти го прекинаа дербито помеѓу Бразил и Аргентина