Мурињо за пеналот на Англија: Нема да ви се допадне тоа што ќе го кажам

Португалецот кој седна на клупата на Рома, Жозе Мурињо смета дека судијата не требаше да досуди пенал за Англија во полудиналето на ЕП против Данска . Англичаните се пласираа во финалето на Евро 2020 откако по продолженијата ја совладаа Данска со 2:1. Одлучувачкиот гол го постигна Хари Кејн во финишот од првото продолжение откако судијата … Продолжи со читање Мурињо за пеналот на Англија: Нема да ви се допадне тоа што ќе го кажам