Момче и девојка од Србија жртви во сообраќајна несреќа во Германија

Двајца државјани на Србија, Медина Бјелак (22) и Ален Кучевиќ, (24), се жртви во сообраќајна несреќа која пред неколку дена се случила во близина на Франкфурт, информираат српските медиуми.

Тие настрадале откако полициски автомобил, кој се движел со ротациони светла кон местото на несреќата во која загина една од најбогатите жени во Русија, Наталија Филева, удрил во нивниот автомобил.

Како што пренесуваат српските медиуми, девојката со родителите живеела во Германија , додека момчето пред 4 години заминало да работи таму.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот