Моќна порака на Елмас: Горд сум што сум Македонец

Елиф Елмас продолжува да ги освојува срцата на сите фудбалски фанови во Македонија, како на теренот така и надвор од него.
По неговата синоќешна партија против Летонија, Елмас со денешната порака на својот фејсбук-профил победата ја посвети на капитенот, притоа нагласувајќи дека е горд што е дел од овој национален тим.

Видео на денот