Мик Шумахер: Споредбите со татко ми не се проблем

EPA/RONALD WITTEK

Мик Шумахер, синот на легендарниот формула 1 возач, Михаел Шумахер, изјави дека не се плаши од споредбите помеѓу него и неговиот татко.

– Споредбите со татко ми никогаш не претставувале проблем за мене. Ме споредувате со најдобриот возач во историјата на Формула 1. Тој ми е татко и идол, за мене споредбите со него ме тераат само да продолжам да напредувам, вели Мик.

 

Видео на денот