Мбапе ја отвори душата: На луѓето во ПСЖ уште во јули им најавив дека си заминувам

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе кој беше во центарот на вниманието во финишот од летниот преоден бидејќи Реал Мадрид се обиде да го донесе на „Сантијаго Бенабеу“, но не успеа бидејќи францускиот тим ги одби понудите. Челниците на ПСЖ објавија дека Реал Мадрид постапил нефер бидејќи во последните денови од преодниот рок доставил понуда за … Продолжи со читање Мбапе ја отвори душата: На луѓето во ПСЖ уште во јули им најавив дека си заминувам