Мал авион исчезна од радарот кај Солунска Глава

Мал авион попладнево исчезнал од радарот во пределот на Солунска Глава, неофицијално дознава Канал 5.

Леталото полетало од Охридскиот аеродром. Не е познато колку лица имало во авионот.

Видео на денот