Ла лига ја осиромашува Барса, која нема пари да го плати Меси

Лионел Меси, творецот на модерна Барселона, заминува од клубот во кој мина повеќе од една деценија и со кој освои сите можни трофеи. Клубот официјално објави дека не успеал да се договори со својот најдобар играч во четвртокот и биле принудени да се разделат. Барселона додаде дека двете страни „длабоко жалат“ за разделбата. – И … Продолжи со читање Ла лига ја осиромашува Барса, која нема пари да го плати Меси