Кумановец пукал на свадба, застрелал младо момче

Илустрација/Архива на Слободен печат

Млад маж од кумановското село Черкези повредил сограѓанин, во саботата, при пукање со пиштол на семејна веселба.

Полицијата објави дека се работи за момче со иницијали Е.Г. (29) и дека испукал неколку кушруми, при што го повредил дваесет и петгодишниот Е.М. од Куманово.

Дваесет и деветгодишникот е приведен, а за настанот е известен Јавен обвинител.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот