Коронавирусот го спречи Вардар да игра на Ф4 турнирот во Задар

Извршниот комитет на СЕХА – Газпром лигата денеска одржа вонреден состанок во врска со учеството на РК Вардар 1961 на Фајнал фор турнирот од 3 до 5 септември во Задар, Хрватска. Здравствените власти на Република Хрватска спроведоа тест за ковид-19 во тимот на РК Вардар 1961 во вторникот, на 31 август, и резултатите покажаа дека … Продолжи со читање Коронавирусот го спречи Вардар да игра на Ф4 турнирот во Задар