Јас сум геј и сум олимписки шампион

Репрезентацијата на Велика Британија приреди сензација во синхронизирани скокови во вода од 10 метри, освојувајќи го златниот медал пред фаворизираните кинески скокачи. За прв пат од Олимписките игри во Сиднеј 2000 година, Кинезите не се олимписки шампиони, а вниманието на јавноста го призвлече изјавата на новиот олимписки шампион Том Дејли по освојувањето на златниот медал. … Продолжи со читање Јас сум геј и сум олимписки шампион