И синот на Роналдо потпиша за Ал-Наср

Фото: Screenshot/Twitter

Наскоро Кристијано Роналдо би можел да реализира една своја голема цел – да заигра заедно со својот син.

Именот, синот на Португалецот го следи во екипите каде што настапува, па сега тој потпиша договор со У13 тимот на Ал Наср каде што сега е Роналдо.

Во тимот Кристијано Јуниор ќе го носи бројот седум како и неговиот татко.

Роналдо не крие и во интервју дадено неодамна, откри и дека неговиот син посакува да настапат заедно на официјален натпревар.

„Мојот син ми каж. Тато издржи уште неколку години, сакам да играм со тебе“, гласеше изјавата на Роналдо.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот