Honor 10i пристигнува со подобра камера

Иако има многу заедничко со Honor 10 Lite, тоа не е ребрендирана верзија на тој телефон. Првата и најголемата разлика помеѓу двата уреди е камерата. Honor 10i има дополнителен сензор на задниот дел (систем со три камери), а исто така има и 32 мегапикселна камера. На задната страна се 24MP f / 1.8 сензор, 8MP f / 2.4 ултра-широк камера и сензор за длабочина од 2MP.

Телефонот го води Kirin 710 чипсетот, како што е моделот Honor 10 Lite, но овојпат е поврзан со 4GB RAM и 128GB простор за складирање (комбинација што не е на Honor 10 Lite). Останатите карактеристики се идентични за двата модели: дисплеј од 6,21 инчи 2340 x 1080p, батерија од 3.400mAh и Android 9 Pie со интерфејсот на EMUI 9.

Цената на 10i не е објавена, но се претпоставува дека е околу 275 евра.

Видео на денот