Голот на Манасков најдобар во ЛШ (ВИДЕО)

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Атрактивниот гол на Дејан Манасков е прогласен за гол на колото во ракометната Лига на шампионите.  Манасков во реванш дуелот од ЛШ помеѓу неговиот Веспрем и Спортинг Лисабон, постигна атрактивен гол со шут од зад грб. на листата на најдобри пет голови се најде место и за крилото на Вардар, Данил Шишкарев чиј гол е прогласен за четврти најдобар гол во ЛШ.

Видео на денот