„Гимназијада 2019“ – Средба на таленти

Во Културно информативен центар (КИЦ) од утре (09.04.2019) до 03.05.2019 година ќе се одржи културната манифестација „Гимназијада“ – средба на таленти.

Во рамките на оваа манифестација, младите таленти од средните училишта подготвуваат театарски престави по сопствено сценарио, режија, актерска игра, сценско движење, кореографија, музика, сценографија и костимографија.

Театарските претстави ќе се одиграат во КИЦ во салон 19:19, од утре до 03.05.2019.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот