ФОТО+ВИДЕО | Тешка сообраќајна несреќа во Аеродром: Еден загинат и двајца тешко повредени

Фото: „Слободен печат“

Еден загинат , најмалку двајца тешко повредени е црниот биланс од сообраќајната несреќа која пред 20-ина минути се случи на булеварот „Јане Сандански“ во скопската населба Аеродром.

Фото / „Слободен печат“

Во несреќата загина мотоциклист од Аеродром, а повредените кои биле во возило „Ауди“ се итно пренесени во скопските клиники.

Фото / „Слободен печат“

Според првичните информации незгодата се случила поради непочитување на сообраќајните правила. Сообракајот по булеварот е целосно запрен и во тек е полициски увид.

Видео на денот