ФОТО | Запознајте го Боби, најстарото куче на светот: Вчера цело село го славеше неговиот 31 роденден, сопственикот ја откри тајната на долговечноста

Куче од Португалија во февруари го собори рекордот и ја освои титулата најстаро куче во светот, според Гинисовата книга на рекорди. Вчера во негова чест се одржа забава со повеќе од 100 гости за на вистински начин да го прослави својот 31 роденден. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Роденденската забава на Боби се … Продолжи со читање ФОТО | Запознајте го Боби, најстарото куче на светот: Вчера цело село го славеше неговиот 31 роденден, сопственикот ја откри тајната на долговечноста