ФОТО: Том Круз им се јавил на британските фудбалери за да им каже дека вечер ќе навива за нив

Tom Cruise Wimbledon Tennis Championships, Day 12, The All England Lawn Tennis and Croquet Club, London, UK - 10 Jul 2021,Image: 620763383, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Beretta/Sims / Shutterstock Editorial / Profimedia

Славниот американски актер Том Круз им се обратил преку телефон на репрезентативците на Англија за да ги поддржи во финалето на ЕП 2020, каде Англија и Италија ќе ги одмерат силите на „Вембли“.

Ова го откри капитенот Хари Кејн, кој вечерва ќе го предводи својот тим на овој историски натпревар.

Очигледно е дека нѐ поддржуваат поранешните играчи, а исто така ни се јави и Том Круз. Не знаевме дека тој го сака фудбалот – изјавил Кејн за Би-би-си.

Англичанецот вели дека гестот на холивудската ѕвезда Том Круз е многу убав.

– Имавме среќа затоа што сите сме погледнале барем еден од неговите филмови. Мислам дека тој е во Велика Британија и ни се јави само за да му посака најдобро на тимот. Тоа беше убаво од него – додал Кејн.

Инаку, Том Круз вчера се појави и на финалето во тенис на Централниот терен на Вимблдон помеѓу Ешли Барт и Каролина Плишкова. Фотографиите што го обиколија светот, го покажаа Круз како насмеано седи на трибините, ги поздравува бројните обожаватели и аплаудира по победата на Барти над Плишкова.

Видео на денот