ФОТО | Лила Филиповска замина во Прага: Ако се сретнеме таму ќе одиме да јадеме Трделник

Фото: Принтскрин / Instagram

Познатата водителката и инфлуенсерка на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Деновите поминати на плажа и костими за капење завршија и за Лила која ова лето го искористи максимално.

Храна, прекрасни дестинации и модни комбинации, инстаграм – профилот на Лила е како разгледница.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

Овие врнежливи денови Стојановска ги поминува во прекрасната Прага – срцето на Европа, место со прекрасни пејзажи какви што нема никаде на светот.

Прага е прогласен за најубав град на светот. Многу често ми беше во топ три омилени градови а ова е доказ дека е омилен и на многумина кои што го посетиле. Бев еднаш и време е да ја испланирам мојата повторна посета на овој град сместен на реката Витава, во срцето на Европа наречен уште “град на стотина куполи” , преплавен со разнобојни барокни згради, поврзани со Карловиот мост…Кој бил знае за што зборувам, а кој не топло го препорачувам…па ако се сретнеме таму ќе одиме на традиционалниот десерт Трделник …едвај чекам, напиша Лила во описот на фотографиите.

Видео на денот