Фановите на УЕФА не веруваат во нова победа на Македонија против Германија

Германија има 69% шанси дека ќе триумфира во Скопје/Фото: EPA-EFE/THILO SCHMUELGEN

Во следниот период ќе продолжат натпреварите од квалификациите за Светското првенство 2022, а македонската А репрезентација се подготвува за дуелите против Лихтенштајн и Германија.

Нашите најдобри фудбалери на 11 октомври во Скопје на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе ги пречекаат Германците (20.45 часот).

За овој натпревар ФФМ веќе ги објави цените на билетите со кои можете да го гледате мечот од трибините воедно со почитување на ковид мерките. Повеќе ТУКА

Потсетување дека оваа година во Дуизбург во првиот меѓусебен дуел тогаш направивме големо изненадување совладувајќи го четирикратниот светски шампион со 2:1.

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) ги повика своите фанови на својот сајт да гласаат за тоа кој има поголеми шанси за победа.

Фаворитската улога ја има Германија, 69% моментно стојат шансите за нејзин триумф, 27% победа за Македонија, а само 4% дека средбата ќе заврши нерешено. Можете да гласате ТУКА

Видео на денот