Џесика Симпсон доби трето дете ФОТО

Фото: EPA/MIKE NELSON

Пејачката Џесика Симпсон стана мајка на девојче, за кое вели дека ѝ е трета среќа. Веста ја објави преку своите официјални профили на социјалните мрежи.

Бебето Берди Меј се родило со тежина од 4,9 килограми. Џесика го роди девојчето на 39-годишна возраст. Таа веќе има два сина, Максвел Дру и Ејс Кнут.

Видео на денот