Дневен хороскоп за 7 април, 2019 година

Овен 21.3-20.4.

Љубов

Партнерот денеска би можел да се најде малку повреден од вашиот ненадеен настап. Затоа контролирајте се за да не го нарушите добриот однос.

Кариера

Можно е да се најдете во ситуација на нелегална финансиска трансакција. Пазите што ви нудат или обратно.

Здравје и совет

Не грижете се за туѓите проблеми.

Бик 21.4- 20.5.

Љубов

Ако сте во врска , вашиот взаемен однос ќе се подобрува. Ако сте сами , излегувајте , зашто ќе бидете забележани.

Кариера

напредуваат интелектуалните и креативни работи , но и оние кои се работат во мир и тишина. Тука ќе дадете се од себе.

Здравје

Имате влијание врз околината.

Близнаци 21.5.-21.6.

Љубов

Ќе се потрудите за да бидете љубезни и услужливи кон партнерот. На тој начин ќе ја ублажите малата дистанца во вашиот однос.

Кариера

Пред вас е искушение на финансиски малверзации поради млади и неискусни колеги или поради некаква забава.

Здравје и совет

Обидете се да најдете компромис.

Рак 22.6-22.7.

Љубов

Со шеги и смеа , ситните дофрлања и провокации ќе спасувате мали несогласувања во врската.

Кариера

Вашите претпоставени денеска нема да ве збунуваат со нивната пречувствителност. пазете да не ви најдат грешка во деталите.

Здравје и совет

Крајот делото го краси.

Лав 23.7-22.8.

Љубов

Радосни сте зашто ви се подобрува љубовниот живот , но се уште не е крај на ситните провокации. Бидете внимателни поради тоа.

Кариера

Доколку денеска отворено му се спротиставите на шефот , ќе изгубите и ќе се почувствувате многу малечки. Затоа немојте.

Здравје и совет

Ситните грижи лекувајте ги со хумор.

Девица 23.8.-23.9.

Љубов

Можно е да добиете покана за посета на вашето семејство , каде ќе ја поведете и саканата личност.

Кариера

Колегите на работа се повеќе ве ценат и почитуваат , па врз тоа градете ја својата новонастаната доверба.

Здравје и совет

Опуштете се со она што го сакате.

Вага 24.9.-23.10.

Љубов

Ќе успеете да ја задоволите секоја желба на саканата личност. Нема крај на вашата љубезност. Со тоа малку и претерувате.

Кариера

Не се грижете зашто за вас состојбата се одвива добро. Денеска занимавајте се со поситни финансиски анализи.

Здравје и совет

Договарајте се.

Шкорпија 24.10-22.11.

 

Љубов

Бидете и поддршка на вашата сакана личност , зашто таа од вас тоа го очекува , а тоа и го заслужува. Така ќе го подобрите  својот однос.

Кариера

Денеска е ден кога одлично ќе се развиваат сите работи , кои се поврзани со луѓе. Не треба многу да зборувате , работите ќе одат сами од себе.

Здравје и совет

Можна е несоница.

Стрелец 23.11.-21.12.

Љубов

На интересно место , каде ќе излезете би можеле да зрачите како хипнотизирачки магнет. Сите ќе ви се залепат.

Кариера

Можеби сонувате некоја друга работа или друг шеф , но тоа е само сон. Бидете тука и сега и така ќе поминете најдобро.

Здравје и совет

Почекајте поубаво утре.

Јарец 22.12.-20.1.

Љубов

Денеска би можеле да ги измешате сите свои љубовни идеали со фантазијата. Резултат ќе биде влијание и од оние личности , кои инаку не ве привлекуваат.

Кариера

Најбитно за вашиот денешен успех на работата е соработката со другите колеги. Пуштете ги малку повеќе тие да се ангажираат.

Здравје и совет

Избегнувајте алкохол.

Водолија 21.1.-19.2.

Љубов

Чувствувате дека вашата сакана личност има зголемени емотивни апетити и се обидувате тоа да го задоволите со внимание и нежност.

Кариера

Нема ништо особено ново да се случува на работа. Се тече стандардно.

Здравје и совет

Бидете она што сте.

Риби 20.2.- 20.3.

Љубов

Ќе добиете поетска инспирација и че изразите љубов на необичен начин . Сепак , се на крајот ќе биде добро прифатено.

Кариера

Ќе се разгледува можноста за една деловна соработка или патување за кое не е јасно дали би било поволно или не.

Здравје и совет

Одете порано на спиење.

Видео на денот