Д-р Чадиковски: Протестирајте пред ковид-болниците, можеби ќе ги убедите пациентите дека не се болни

Д-р Владимир Чадиковски / Фото: Архива на „Слободен печат“

Зошто протести пред Влада и Собрание, посоодветно е пред болниците со болни од ковид, може ќе ги убедат дека не се болни, напиша д-р Владимир Чадиковски на Твитер, како реакција на денешниот протест против новите ковид-мерки и вакцините против ковид-19.

Огромна поддршка за сите колеги кои се бориме против овој вирус, кој ни го промени животот! Разбирам и поддржувам став, мислење, но ова е срамота, стои во објавата на д-р Чадиковски.

https://www-test.slobodenpecat.mk/fotovideo-l-moe-telo-bozhja-sopstvenost-nevakciranite-gragjani-protestiraa-protiv-novite-kovid-merki/

Видео на денот