Бајиќ: Димитријевиќ нека им објасни на Пандев и Лазаров зошто не игра за репрезентацијата

Македонската кошаркарска сениорска репрезентација се подготвува за претквалификациите за пласман на Светското првенство. Противници на нашите најдобри кошаркари ќе бидат селекциите на Словачка и Швајцарија. Нашиот сениорски национален тим ќе биде дел од групата „Ф“ од ФИБА турнирот кој во периодот од 12 до 18 август ќе се реализира во Скопје. Раководството на Кошаркарската Федерација, … Продолжи со читање Бајиќ: Димитријевиќ нека им објасни на Пандев и Лазаров зошто не игра за репрезентацијата