Новиот изглед на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Реконструкцијата на „Сантијаго Бернабеу“ се очекува да започне по завршување на сезонава и за новиот изглед на стадионот, Реал Мадрид планира да потроши 400 милиони долари.
На официјалната интернет-страница на Реал Мадрид беше поставено видео со новиот лик на „Сантијаго Бернабеу“, чиј капацитет ќе биде 81.000 седишта.

Видео на денот